Vazgeçemediğim makyaj malzemesi...

 

  Kaşlarıma çok güvenirdim...Keman gibi kaşlarım vardı. Çok iltifat almışımdır kaşlarım için. "Benim kaşım da seninki gibiydi ama küstüler " diyenleri duyunca çok garip gelirdi bana. Kaş niye küssün pehh der geçerdim. (özgüvene gel)
      Sonra ne oldu ne bittiyse benimkiler de bana küstü. Vallaha küstüler. Ara ara dökülmeler başladı. Özellikle burun kısmından başlayan açıklıklar meydana geldi. Ve en önemlisi kaşım uzun aralıklarla çıkmaya başladı. Kaş aldırma sıklığım da 3/4 ayı buluyordu, çıkmıyordu yeni kaşlar. Anladım ki benim kaşlarım bana küstü. Ya da daha bilimsel açıklamayla hamilelik, emzirme dönemi v.s kaşlarım yeterli beslenemedi. Artık tek kaybettiğim kaş teli bile benim için çok önemliydi. Kaş nasıl gürleşir diye bitkisel çözümler aradım ama uyguladım mı, hayır!
     Ücretsiz izin bitti, işe dönüş vakti geldi. Artık aynaya bakınca çocukları değil kendimi de görmeye başladım. Dış görünüşe özen verme zamanı gelmişti. Zira dışarı çıkarken bebek çantasına ne koyayım, yedek çamaşır almayı unutmayayım, alıştırmalık da bulunsun yanımda diye çocukları düşünmekten ne bulduysam giyer çıkardım  üstüme, makyaj yapmak mı o da neydi ki zaten. Artık yanımda sırt çantası değil portföy vardı, stilettolar da şık bir görüntü istiyordu. Şık bir görüntü ise makyajsız iyi durmuyor. Ve bence kaş ve dudaklar makyaj da önemli,  fresh ve bakımlı görünmek için olmazsa olmaz.
      Kaşlarım da kavis var kaş farı bana göre değil gerçekten. Benim yapmam gereken ara boşlukları doldurmak. Bunun için en iyi makyaj malzemesi kaş jeli diye düşündüm ve avonun kaş dolgunlaştırıcı jelini denedim. İlk  sürdüğüm de farkedildi. Etkiliydi gerçekten ama çok çabuk bitti. Sonra maybelinne'in kaş jelini keşfettim. Bunda hem renk seçeneği mevcut hem de bereketli bir ürün. Benim için kaş farı olmadan yeterli bir ürün ve fardan daha doğal duruyor. Bazı arkadaşlarım ikisini bir arada kullanıyor. Bana tek başına yeterli oluyor açıkçası.
     Bir çok mağazada var ben turuncu kasadan rahatlıkla sipariş verip alıyorum. Özellikle indirimleri takip ediyor, stokluyorum. Çantamdan ayırmayacağım iki vazgeçilmez makyaj malzemesi ruj ve kaş jeli e güneş koruyucuyu da unutmamak lazım tabi....
    Siz de benim gibi kaşınızdaki açıklıklardan şikayetçiyseniz kaş dolgunlastirici jelleri denemenizi tavsiye ederim.
Share on Google Plus

anne güncesi

0 yorum:

Yorum Gönderme

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz