İşe Giderken Pratik Saç Fikirleri


 Çalışan kadınların derdi bitmiyor. Sabah alarmın sesiyle başlayan hayat savaşı gece geç saatlere kadar sürüyor. Ve her şeye ramak kala yetişiyoruz. Çocuğu okula ramak kala bırakıp işe de ramak kala gidiyoruz. İş yerinin kapısından girdiğimiz o özgüvenli, cool halimizin arkasında neler yaşıyoruz kimse bilmiyor. Evde verdiğimiz mücadeleden sağ salim ama mutlaka bir şeyleri unutarak çıkıyoruz. Ama unuttuğumuz şey hiç bir zaman bakımımız olmuyor.
     Biz kadınlar giyinmeyi, saç yapmayı, makyaj yapmayı çok seviyoruz ve bu duruma da hemcinslerimiz için özen gösteriyoruz. En çok da işe giderken farklı saç modellerine yönelmek, farklı kıyafetler giymek bizi mutlu ediyor. Bu halimizle bir tık önde oluyoruz çoğunlukla.
    Yataktan kalkıp iş yerine yetişmek için çok az bir vakit oluyor. Ne uykudan ne bakımdan ne de çocuklardan ödün veremiyoruz, her şey mükemmel olmalı öyle değil mi. Çocuklar mutlaka kahvaltı yapmalı, yataklar toplanmalı...Kıyafetler akşamdan hazırlanabilir ama saçlar öyle değil, saçlar için bu, günün en koşturmacalı, en dar zamanında iyi bir sonuç çıkarmak istiyoruz. Hem her gün aynı model olmasın hem de modeller pratik olsun, evet kesinlikle pratik olsun. Düzleştiriciler, maşalar çıktığından beri işimiz biraz daha kolaylaştı ama hep maşa hep düz saçlarla da olmuyor.
    Bazen sadeliği sevdiğimiz için bazen de üşendigimiz için hep aynı tarz saçla çıkıyoruz evden. Sadeliğin getirdiği güzellik tartışılamaz ama bazen bu sadelik için de zaman harcayabiliyoruz. Değişik, farklı saç modellerine artık internetten de kolayca ulaşabiliyoruz. Bakımlı ve şık görünmek her zaman için önemli.
    Sihirli bir formül olsa keşke. Okus pokus desek ve istediğimiz gibi saçlara sahip olsak. Tabi bu mümkün değil, en azından çantamızda saç fırçası, sprey ve kuru şampuan bulundurarak, saça hacim vererek de günü kurtarabiliriz.
    Elimizin alıştığı ya da en çok yakıştırdığımız modellerden vazgeçemesek de değişiklik her zaman iyidir. Belki yüzümüz de kendisi için keşfedilmemiş farklı modelleri bekliyordur.

Share on Google Plus

anne güncesi

5 yorum:

 1. olsuuuun hayat güzel ama işteeee :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Saçları çok takılmamak lâzım diyorsun, ama olmuyor dostum

   Sil
 2. Saçlarımla fazla uğraşmak istemediğim için genellikle kısa saç modellerini kullanıyorum.Yıka,kurut çık :)
  Kısa saç modelleri en pratik saç fikri :))

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz