Son zamanlarda....

       


 

       Çok yönlü, çok sözlü bir kadınım ben. Bu yüzden "yaparım, başarırım, bir konuşalım, deneyelim" en çok kullandığım sözcükler arasında. Başarısızlıktan çok, başarı kamçılıyor beni, olumlu sözcükler duymak, takdir edilmek, övülmek "daha fazla ne yapabilirim" şimşeğini çaktırıyor beynimde. Negatif, kötümser, çözümsüz insanlarla yakın olamıyorum, onlara hayatımda bir yer açamıyorum. Dedim ya olumlu enerjiden besleniyorum...
       Durağan, monoton, ağırdan alanlar benim içimdeki "hadi koş" diye bağıran çocuğu susturuyor. Ve ben koşmayınca mutlu olamıyorum. Enerji kaynağım ne diye sorsanız, enerjimi harcamak derim herhalde. Enerjimi güzel şeylerde bitirip, başarmak, birilerini mutlu etmek, bir işin daha altından kalkmak beni inanılmaz havaya sokuyor, yeniden şarj oluyorum sanki.
       Zamanın bu kadar kısaldığı, tabiri caizse su gibi aktığı bu devirde, haftaların gün, günlerin saat gibi gelip geçtiği bu hayatta içimdeki durmak bilmeden koşan çocuğu doğru yere yönlendirmeliyim, doğru insanlar için koşturmalıyım. Hem zaman hem de yaşam gücü tükenmişken bir çok insanda, ben bu nimetleri çok mu bilinçsiz harcıyorum diye düşündüm son zamanlarda.
     Buzdolabının üstünde magnetlerle tutturulan faturaların yanına bir de benim enerji tasarrufu için yapmam gerekenlerin listesini astım. Bulaşık makinesini gece çalıştır, çamaşırları biriktirip yıka, gereksiz lambaları kapat gibi bir liste oldu bu da..
   - Gereksiz insanları hayatından çıkar.
   - Kendileri doyum sağlasın diye şarjını bitirenlere daha az görüş.
    - Önem ve öncelik sırasında değişiklik yap.
   - Çakma şarj aletleri gibi hemen pilini dolu gösterip icraata gelince 1 saatte kapananlara yol ver...
   - Samimiyetsizliği ilk hissettiğin de kaç. Zira bu devirde hiiiç boşa harcanacak bir şey değil bu duygu
- Öncelik sırasında maddiyat olanlar senin de maddiyatından yavaş yavaş beslenirler, bu bazen para bazen eşya da olabilir...
    - Ve  en önemlisi kimseyi seni üzecek kadar hayatına sokma....


Share on Google Plus

anne güncesi

7 yorum:

 1. Yazınızın başını okuyup, fotoğrafta siz olduğunu tahmin ettiğim yazı yazan hanımı görünce Anne Güncesi istediği farklı bir konuda 2. bir üniversite mi okumaya karar verdi acaba dedim. Gönlünüzden aklınızdan geçince o da olur öğrenmenin yenilenmenin her türlüsü güzel. Yazdıklarınıza gelince hepsi doğru maalesef ama savunma geliştirip hayatı öyle devam ettiriyoruz. Çok şükür ki az da olsa hakikatli insanları da katıyor Allah hayatımıza. Kimseyi incitmeden ama başkalarının da yormasına izin vermeden bir yol tutturmuşuz gidiyoruz.
  Sevgiler, selamlar..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tam da şu an 3. Üniversiteyi okuyorum diyebilirim.nörolojik formasyon eğitimi alıyorum. Ama burası çalıştığım yer...

   Sil
 2. 2. Ve son maddeler o kadar önemli ki, ben de bir magnetle dolaba yapıştırsam hiç fena olmaz. Hep unutuyorum çünkü..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sırf bu 2. Madde yüzünden arkadaşımla mesafe koydum ilişkimize. Birimiz mutluyuz, birimizse yorgun...

   Sil
 3. Helal sana canım.Keske herkes senin gibi olsa.Bilinçli olmak budur işte.
  Enerji tasruf listene bayıldım.
  Bol başarılar dilerim.
  Sevgiyle kal

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Çok verici olmak bazen olumsuz sonuçlanıyor. Yani trafo gibi enerji dağıtmaktan yorulup patlıyorsun.

   Sil
 4. Çok ağırdan alan, gamsız insanlar benim de enerjimi alıyor. Aktif insanların yanında uyuşuk durmanın pek imkanı olmuyor. Kişinin başarılı yada başarısız olmasında çevresindeki insanların da bir rolü var.

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz