Burçlarına Göre Çocuk Karakterleri

 


      Burçların karakterler hakkında ipucu verdiği çoğu insan tarafından doğrulanır. Sadece yetişkinler mi? Çocukların da karakter özellikleri burçlarını yansıtıyor. Çocuklarımdan biri koç, diğeri ikizler. Biz anne- baba aslan ve oğlak. Evde ateş, hava, toprak grubu karışımı bir ortam var.
      Daha hamileyken ikisinin de burç özelliklerine bakmıştım. Doğumdan sonra yükselen burç hesaplama yöntemiyle yükselenlerini de hesapladım. Buna göre koç olan kızımın yükseleni terazi, ikizler olan oğlumun yükseleni ise yengeç. Yükselen burç doğduğumuz sırada ufuk çizgisinde yükselen burçmuş. Görünüşümüzü ve kendimizi nasıl gördüğümüzü temsil ediyormuş.
      Ben, merak edenler, bilmeyenler için burçlara göre çocuk özelliklerinin bir özetini topladım.
      Koç: her şeyi kendi başına yapma arzusu. Aceleci, inatçı, sevilme arzusu yüksek bir burç. Genelde arkadaş gruplarında lider oluyorlar.
      Boğa:sessiz, sakin, birden parlar. Bebekliğinden itibaren kuvvetlidir. Ama bu sessizliği bazen fırtınaya dönüşebilir. Boğa çocukları istikrarıdır.
      İkizler: çok hareketli, bu yüzden çok dikkat isteyen bir çocuktur. Resim, dans ve müzik kabiliyeti vardır. Geveze, hayalgücü yüksektir. Merakları yüzünden başları derde girer.
      Yengeç: hassas, içli, neşeli. Hislerini gizler. İyi yönlendirilmezse başarılarını gösteremez.
      Aslan: cesaretli, hareketli, gözü prk, zeki. Sporu, gezmeyi sever. Öpülmekten hoşlanır, sevgi gösterilerinden hoşlanır.
      Başak: meraklı, sabırsız, her şeyden çabuk bıkar. Evcil hayranları sever. Titizdir.
      Terazi: çok yönlü, hislerini kolay açıklamaz. Nazik, terbiyeli, çekingen. Sanatsal aktivitelere düşkündür.
       Akrep: neşeli, hareketli, enerjik. Çabuk öğrenen. Gizlilikten hoşlanır.
      Yay: neşeli, cana yakın, dürüst. Bsğımsız, emir dinlemez, fazla enerjisini uygun alana yöneltilmelidir.
      Oğlak: çekingen, içine kapanık, kolay kolay gülmez. Daha çocukken olgunlaşır. Orta yaştan sonra gençleşir.
      Balık: çekingen, utangaç. Resim, müzik edebiyat gibi konulara ilgi gösterir. Fazla duygusaldır. Uyarılarda uygun kelimeler seçmelisiniz. Kaba davranışlardan hoşlanmaz.
       Her şeyi kendi başına yapan, yardım almaktan hoşlanmayan kızım tam bir koç. Hareketli, heyecanlı, geveze oğlum tam bir ikizler. Buradan da anlaşılıyor ki karakterler burçları yansıtıyor.
      Hatta bazı aileler doğum planlarını çocuğun burcuna göre yapıyorlar. Mesela bir kaç günle karakterinden etkilendikleri burcu kaçırıyorlarsa erken sezaryene girmek istediklerini bile duymuştum. Tabi "o kadar da değil yani" dedirtiyor bu da insana.
     Burçlar, yükselen burçlar kişilik hakkında ipucu verse de ikiz bile olsalar farklı ailelerde, farklı kültürlerde yetişen bireylerin kişilik özelliklerinin de farklı olduğunu görüyoruz.
         
Share on Google Plus

anne güncesi

1 yorum:

  1. Ben de Bilgehan aslan olmuyor yaşasın erken doğacak yengeç olacak demiştim (Bir akrep ve bir koçum var zaten biri de sakin dursun istemiştim yaaa). Madem o kadsr burca takıktım doğurduğum saati de ayarlayaydım ya, hah, bir baktım yükseleni aslan olmuş :D

    YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz