Doğum Öncesi Alıveriş Listeniz Hazır Mı?

Doğum Öncesi Bebek Alışveriş Listenizi Hazırladınız mı?

doğum öncesi alışveriş listesi ile ilgili görsel sonucuDünyaya gelecek bebeğiniz için hazırlık yapmak ebeveynler için heyecanlı ve oldukça keyifli anlardır. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda ilk doğacak çocukları için alışveriş yapan anne babalar alışverişlerde oldukça fazla harcamalar yaptıkları gözlenmiştir. Bunu fırsat bilen mağazalar özellikle hassas olan ebeveynleri zayıf noktalarından yakalamak için bebek kıyafetleri vb. ürünlerin her çeşidini satmaya çalışır. Doğum öncesi bebek alışveriş listesi hazırlamak alışverişe çıkmadan önce oldukça önemlidir. Çünkü alınacak her kıyafet sürekli gelişim halinde olan bebekler için çok kısa süreler içerisinde kullanılacağı unutulmamalıdır. 
    Evde yapılacak ufak hesaplar ile minimum ihtiyaçlar belirlenerek mağazalarda hazırlıklı olmak kasada sürprizlerle karşılaşmamanızın yoludur. Yapılan doğum öncesi bebek alışverişi listesi içerisinde bulunan her şeyi almaktansa bu listeyi rehber olarak kullanmak daha yararlıdır. Genel olarak bu liste;
    doğum öncesi alışveriş listesi ile ilgili görsel sonucu
  •     -Bebek için gerekli öncelikleri belirlemek önemlidir. Yürüteç, mama masası, oyuncaklar gibi ihtiyaçlar sonra da alınabilir yeni doğan bir bebek bunlara ilk dönemler ihtiyaç duymaz.
  •     -Bebeğin doğumundan sonra gelecek hediyeler ile paralel olarak alınacak ürünler belirlenebilir. Aynı ürünü hediye gelmişken almak gereksiz harcama olacaktır.
  •     -Genellikle 6-9 aylık bebek kıyafetleri tercih edin ve aldığınız ürünleri paketlerinden çıkarıp hemen dolaplara yerleştirmeyin. Bebek tahmininizden kilolu ya da zayıf doğması durumunda bu ürünler değiştirilebilir.
  •    -Alınacak bebek kıyafetleri ne sıklıkla yıkanacağı önemlidir. Gün aşırı yıkanacak ise listede yer alan malzemelerden az sayılarda almak mantıklıdır; çamaşırları biriktirip belirli aralıklar ile yıkanacak ise alınabilecek en çok sayıda almak doğru tercihtir.
  •    -Alışveriş sırasında hangi mevsim olacağı düşünülerek alınmalıdır. Bebek örneğin mevsim başlangıcında doğarsa, o mevsime uygun küçük giysiler alarak daha sonra giyeceği mevsime uygun büyük kıyafetler almak pişman olunmayacak alışveriş tercihidir.

Share on Google Plus

anne güncesi

1 yorum:

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz