Çocukların Tatil Bavulunda Bulunması Gerekenler

          Çocuklarla tatile gitmek keyifli olduğu kadar yorucu da aynı zamanda. Aslında çocukla yapılan her şey hem keyifli hem yorucu. Siz de benim gibi iki çocukla tatile çıkıyorsanız her şeyi göze almalısınız. Her şeye rağmen eğlenmek, eğlenecek şeyler bulmak en doğrusu, ve tatili daha kaliteli geçirmek için öz hazırlık yapmak tatilde pişmanlık yaşamamamız için önemli.
          Tatile gitmeden yanıma alacaklarımı önce not aldım. Tedbirli gitmek daha az sorunla karşılaşmamıza sebep oluyor. Buna rağmen yine de unuttuklarım oldu. Unutulanları seneye kullanmak üzere kulağımıza küpe yaptık:)

          Tatile giderken çocukların bavulunda neler bulunmalı:
   
güneş kremi
         *Tabi ki olmazsa olmaz yüksek koruyucu bir güneş kremi.  Bizim tercihimiz  yves rocher'ın büyük yaz indirminden aldığımız güneş kremi oldu. Sprey şeklinde olanlar kullanım açısından daha pratik.Şu anda neredeyse bütün ürünlerde %50 indirim var. Hazır indirimdeyken bir de  göz yakmayan şampuan aldık. Bu şampuan bitkisel içerikli olduğundan çocuklar da kullanabiliyor. Siz de benim gibi banyodan sonra gözlerinizin kızarmasından rahatsızsanız bu şampuanı tercih edebilirsiniz.

         *Ateş düşürücü ve bulantı kusma için şurup. Yaralanmalar için baticon, yara bandı...
         *Şapka, güneş gözlüğü, bandana gibi kafalarını sıcaktan koruyacak aksesuar
         *Eğer tatil planınızda havuz, deniz v.s varsa mutlaka kolluk almalıyız. Can simidini bana çok güvenli  gelmiyor. En iyisi kolluk küçük çocuklar için.
yves rocher şampuan ile ilgili görsel sonucu
göz yakmayan şampuan
        *2 taneyi geçmeyecek kadar oyuncak. Evde, otel odasında bazen sıkılıyorlar.
        * Eğer tatile gideceğiniz yer uzun mesafede ise arabada sıkılmamaları için boya kitabı, oyun hamuru v.s alabilirsiniz. Ben bunların dışında lap top da götürdüm. Bir kaç tane çizgi sinema indirmiştim onu izlediler. Zaten bizim lap topun şarjı en fazla 2 saat sürüyor.
         *Plaj terliği mutlaka olmalı. Hatta bizim gittiğimiz yerde sahil genellikle taşıydı, bunun için deniz ayakkabısı almadığıma pişman oldum.
         *Bolca kıyafet...Çünkü yazın en sevilen yiyecekleri karpuz ve dondurmayı üstlerini kirletmeden yiyemiyorlar:)
           Ben kendi tatil deneyimimde yanıma aldıklarımı ve almadığım için pişman olduğum şeyleri sizinle paylaştım. Güzel, eğlenceli, hastalanmadan bir tatil geçirdik ilk defa. Yaz kısa sürüyor, bir yerlere kaçmak lazım. Herkese mutlu, sağlıklı bir tatil diliyorum.
Share on Google Plus

anne güncesi

6 yorum:

 1. Yukarıdaki sıraladıklarının dışında birde bebek olunca bizim tatil bavulu biraz daha şişkin oldu :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bebekle tatil, bebeksiz tatil...Bebekle yapılan tatil aslında bir tatil mi bilemiyorum ki...değişiklik güzeldir yine de

   Sil
 2. Sinek ısırıklarına stilex, benimki alerjik çocuklara güneşten sonra kaşınmasınlar diye exipial lipo.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah evet ya. Bu da çok önemli. Sinek ısınmasını önlemek için bir sprey şart

   Sil
 3. Yara bandını da unutmayın:))))ya ne güzel herkes tatile çıkmış, iyi tatiller:) darısı bir gün başıma:)))

  YanıtlayınSil
 4. Herhangi bir nedenle bir kredi mi lazımsın? Kredi almak için acil ve güvenilir araçlara mı ihtiyacınız var? biz sadece% 2 oranında kredi teklif olarak hakiki kredi finansman ihtiyacı bütün olanlara yardım etmek en sonunda hazır olarak artık Endişe, bizim kadar www.Financeforall.webs.com de Finance.4all@aol.com veya e-posta adresinden bize bugün Herkes için kredi teklif et.

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz