Sevgililer Günü Alışverişini Lösev'den Yapmak İster Misiniz?

       14 Şubat sevgililer günü yaklaşıyor. Bir çok insanı hediye alma telaşı sardı. İnternette ya da avm lerden fiyat araştırmaları başladı. Benim ise bu sene sizin için farklı bir önerim var.
   

        Lösev' in lösemili çocuklara katkı sağlamak için kurduğu bir sanal alışveriş sitesi var. Lsv Dükkan. Ben de bu siteyi bana gelen maille öğrendim. Ve hemen daha çok kişiye ulaşmak için sizlerle paylaşmak istedim. Sevgililer gününde sevgilisi olsun ya da olmasın herkes indirimlerden faydalanmak ya da her sene sevgililer gününe özel çıkan ürünlerin cazibesiyle alışveriş yapıyor. Bu alışverişi hem kendiniz hem de lösemili çocuklar için daha anlamlı kılmak isterseniz lsv dükkan'ı tercih edebilirsiniz.
        Türkiye' de çok fazla sivil toplum örgütü var. Dernek, vakıf, grup, cemaat v.b. Bir kere şunu söylemeliyim ki ben bu konuda önyargılıyım. Her vakfın, derneğin altında insanların merhamet duygularını sömüren başka gruplar çıktı. Her defasında benim gibi bir çok insan kendini kandırılmış hissetmiştir. Haberlerde duyduğum da, "bu da mı, bu dernekte mi? " dediğim çok oldu. Fakat Lösev bir istisna. Hatta bu konuda müstesna.
       Lösevle ilk tanışmam komşum sayesinde oldu. Komşumun oğlu lösemi tedavisi görüyordu, yaklaşık 1 yıl hastanede kapsamlı,  1 yıl da ev ve hastane arasında oldukça iyi bir bakım gerektiren bir tedavi gördü. Bu aşamada lösev hep yanlarında oldu. Çocuğun yemesi gereken et miktarından tutun da, kendini iyi hissetmesi için katılması gereken sosyal aktiviteleri bile önceden planlıyordu. Hasta çocuğun ailesine psiko-sosyal destek sağlaması, lösemili çocuk ve ailelerini kaynaştırıcı organizasyonlar düzenlemesi...Bütün bunlara bizzat şahit olmam lösevi ve lösevin amacını çok daha iyi anlamamı sağladı. Diyebilirim ki lösev misyon ve vizyon olarak hakkını veren Türkiye de ki en iyi yardım kuruluşu. Benim destek verirken aklımdan "acaba...?' diye geçirmediğim bir vakıf.
        Her şeyden öte bir anne olarak, lösemiyle mücadele eden annelerin yanında olmak adına bu yayını paylaşıyorum. Lösevin, lösemili çocuklar için bağış topladığı bir çok seçenek mevcut. Siz de  destek olmak istiyorsanız daha da ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz. Destek verenlere şimdiden teşekkürler.
        Fotoğraflara tıklayarak lsv dükkan'a bağlanabilirsiniz.
               
Share on Google Plus

anne güncesi

17 yorum:

 1. torun bakanlar yazına bir yorum yaptım, bakabilir misin :)

  YanıtlayınSil
 2. Evet maalesef şüpheyle bakmakta haklısınız marketlerde filan özellikle ne olduğu belli olmayan ama çoğunlukla dini bir takım yerlere ait olduğu isminden anlaşılan kumbaralar var mesela...kim bilir ne amaca hizmet edecekler, Lösev böyle bir yer değil, kupalar, yastıklar çok güzel umarım bol bol alışveriş olur. :) Allah tüm çocuklarımıza da şifalar versin.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Löseve donuna kadar destek. Hepimizin bir gün başına gelebilir. Allah bütün çocukları korusun

   Sil
 3. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.Çok doğru. Ben de bir ekleme yapayım. Biz de kurstan arkadaşlar ( ahşap boyama) lösev dükkan için birşeyler boyama kararı aldık. zamanı olan arkadaşlar bu tip destekler de atabilirler.Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir fikir, elinize emeğinize sağlık. Ben de germanyum keçeden oyuncaklar yapmıştım

   Sil
 4. Güzel bir amaca yönelik iyi bir teşvik olmuş.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Klişe olacak ama çorbada tuzumuz olsun dedik.

   Sil
  2. Teşekkür ederim. Klişe olacak ama çorbada tuzumuz olsun dedik.

   Sil
 5. Geçen sene okul LÖSEV e götürmüştü. Ne kadar iyi bir hizmet verildiğini kendim gördüm. Gerek apart evler gerek hastane gerek aktiviteler oyun salonları ve aileler için konaklama yerleri. Ayrıca kendi besledikleri hayvanlar var. Keçi sütü iciriyorlar mesela her sabah. Tavuklar var. Ayrıca orada kadınlar gönüllü olarak bu tip eşyaları el emeğiyle yapıp satıyorlar. Büyük ihtimal sitedekilerde o hasta annelerinin ve diger gönüllülerin el emekleri. Harika bir vakıf. Bazen yardım yürüyüşleri oluyor eğer üye olursaniz her aktiviteyi email olarak atıyorlar. Lösemi çok zor ve maddi olarak pahali bir kanser türü. Bu vakıf gerçekten takdir edilecek bir iş yapıyor... kendi blogumda da bu konuyla yazmak istiyordum bir türlü fırsat olmadı ama en kisa zamanda inşallah.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her ayrıntıyı düşünüyorlar. Müthiş kapsamlı. Tam amaca hizmet denilen bu olsa gerek. Yöneticilerini takdir ediyorum

   Sil
 6. lösemili çocuklar için yapılan bu faliyet gerçekten muhteşem canı gönülden tebrik ederim. Bende heddiye almadan olmaz diyorum ve alıyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hediye olmadan olmaz, olmuşken de lsv dükkandan olsun

   Sil
 7. Çok güzel bir düsnce ve cok şirin hediyeler.Bencede alınmalı😃

  YanıtlayınSil
 8. Çok güzel bir fikir. Ben sevgililer gününde hediye telasina girmeyenlerdenim ama her tür hediye seciminde lösev tarzi kuruluslar tercih edilebilir.

  YanıtlayınSil
 9. Sonuna kadar katılıyorum sana canım ....nasıl faydalı bir paylaşım kalemine sağlık.

  YanıtlayınSil
 10. Ben de sizden duymuş oldum en kısa sürede sosyal medya hesaplarımda paylaşacağım.Teşekkürler bu güzel bilgi için :)

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz