Pedofili

   

       Son zamanlarda çokça duyar olduğumuz pedofoli anne ve babaların kabusu gibi oldu.  Manisa' da yaşanan bir olay vardı hatırlarsanız, bir karton toplayıcısı 4 yaşındaki kızı taciz etmiş daha sonra bu olay duyulmasın diye çocuğu öldürmüştü. En son Van'da 2 aylık bir erkek çocuğunda cinsel istismar bulguları tespit edilmiş ve halka yansımıştı. Bunlar bizim duyduklarımız, malesef pedofili vakalarının sadece yüzde beşi tespit ediliyor. Yüzde 95'i gizleniyor.
      Öncelikle pedofili nedir bunu açıklamak istiyorum. Pedofili rıza yaşının altında bulunan bir çocuğun, cinsel açıdan bir yetişkinin doyumuna ulaşacak bir eylemde yer alması halidir. Aynı zamanda buna göz yumanlarda pedofili suçunda bulunmuş oluyor. Tanımında yer alan rıza yaşı çok açık uçlu bir tabir bana göre. Benim bakış açım 15 yaşındaki bir kızın henüz çocuk olduğunu söylese de, başkasının gözünde 13 yaşında regl olmuş bir kız evliliğe hazır olarak tanımlanabiliyor. Esasen Unicef 18 yaşına kadar olan bireyleri " çocuk " kapsamına alıyor. Hollanda'da ise durum uçmuş vaziyette. Pedofili destekçisi bir siyasi parti var. Rızası var ise 12 yaş üstü çocuklarla cinsel birlikteliği savunan bir parti!!!! Halk bu partiye karşı tepkili olsa da Hollanda'nın özgür düşünce yapısına göre böyle bir parti kurulabiliniyor.
       Aslında biz, ülkemizde her pedofili vakası duyduğumuz da tüylerimiz diken  diken oluyor desek de dünya da olay daha da korkunç. Evrensel bir gözle bakacak olursak dünyada bir çok çocuk cinsel istismara maruz kalıyor, yani bizim gördüklerimiz, duyduklarımız devede kulak misali. Malesef dünya bu kadar korkunç. İnsanlık buna göz yumuyor.
        Tayland'da çocuk cinsel istismarı o kadar normal ki, batılı turistler için düzenlenen gezilerde böyle bir alternatif de var!!!! Hindistan'da göçmen kadınlar ve çocukları cinsel kölelik yapıyor. 12 yaş altındaki çocuklar çırılçıplak şekilde dans ettiriliyor....Yazarken, bu konuyu araştırırken bile midem bulandı.  Bizim okurken midemizin bulandığı bu gerçekleri çocuklar bizzat yaşıyor. Para için katlanıyor ve aileleri de buna göz yumuyor.
        Abd ve Avrupa'da da kayıtlara geçen rakamlar korkunç boyutta. Aslında bu olayda ülkeleri gelişmiş ya da gelişmemiş olarak ayırmak doğru değil. Pedofili şekil değiştiriyor demek daha doğru.
        Benim yazarken sizin de okurken, nedem bu çocuklar bu kötülüğe sessiz kalıyor diye aklınızdan geçmiştir. İşte sebepleri:
        *Taciz eden kişi ilk başta sevgiyle yaklaşıyor, çocuğun güvenini kazanınca asıl amacını gerçekleştiriyor. Zaten bunu yapanlar da çocuğun yakınındaki yetişkinler olduğundan, çocuk bu insanların sevgilerini kaybetmemek için, öğrenildiğin de taciz eden kişiye zarar verileceğini düşündüğü için, ya da taciz edenden şiddet göreceğinden korktuğu için sessiz kalıyor.
          Sessiz kalan çocuğu ise şu tepkileri ele veriyor
        * Cinsel konulara anormal ilgi ya da ilgisiz kalma
         *Aile ve arkadaşlardan uzaklaşma
         *okula gitmeyi istememe
         *Normalin dışında yaramazlık yapma
         *Çok fazla agresiflik
         * Konuşma ve davranışlarına yansıtma
         *yaşadıklarını yaptığı çizimlere yansıtma
          Pedofili suçluları ağırlıklı olarak 40- 70 yaş arası insanlar ve çocuğun yakınındakilerden oluşuyor. (Akraba,öğretmen, komşu, otorite kabul ettiği bireyler)
           Çocuklarımızı pedofiliden korumak için ise;
          * İnternet kullanımlarını kontrol etmeliyiz
          * Arkadaşlarıyla tanışıp, arkadaşlarının davranışlarını gözlemlemeliyiz.
         * Çocuğunuzla hep iletişim halinde olmalıyız. Bir çok çocuk aile içindeki iletişimsizlik ve güvensizlikten dolayı yaşadıklarını anlatamıyor.
          Bu konudaki diğer yazılarım çocuklarımızı cinsel istismardan nasıl korumalıyız ve çocuklara mesafe koymayı öğretmek başlıklı yazılarımı okuyabilirsiniz.
Share on Google Plus

anne güncesi

10 yorum:

 1. Sapıklıktan başka bir şey değil. Hastalık bu bence. Sağlıklı ve mantıklı insanların yapacağı şeyler değil. Cezalar caydırıcı olmadığı sürece daha çok duyacağız bu haberleri. Yazık! İnsanlık nereye gidiyor böyle :(

  YanıtlayınSil
 2. Çok önemli bir konuya değinmişsiniz gerçekten. En önemlisi çocuklara ''hayır'' demeyi öğretmek ve mahrem bölgeler hakkında bilgi verip kimin göreceği konusunda da çocukla konuşmak en önemli maddelerden biri diye düşünüyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet olay burdan başlıyor. Çocuğu güvendiğimiz insanlara bırakmalıyız, pedofili hastaları kesinlikle renk vermiyor

   Sil
 3. Dünyanın en iğrenç suçu ve sapıklığı bence çocuklara, hayvanlara karşı cinsel saldırıda bulunmak....böyle bir sapıklığın tedavisi olduğunu düşünmüyorum DİREKT İDAM istiyorum. Hollanda'yı duymuştum çok yazık:((( deist olma sebebimdir Allah ne bebekleri koruyor, ne çocukları maalesef dünya çok rezil kepaze bir yer:( yıllarca kiliselerde de bu iğrençliği yaptılar...Kuran kursları, öksüz yetim yurtları gibi çocukların bolca ve savunmasız, başında ana,baba bulunmadığı her yere böyleleri dadanıyorlar:((

  Kalemine sağlık arkadaşım, Allah bunları keşke yok etse ama etmiyor:(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklarımızın çocukluğunu elinden alıyorlar, dediğimiz gibi idam olsa keşke. Sapık ruhlu insanlar. Sahipsiz çocuklara dadanıyorlar. Zaten ülkemizde bir vakfında bu konuda adı çıkmıştı. İngilterede ev ve okullar arasına yeşil etiketli güvenli evler bulunuyormuş. Çocuk başına bir şey gelince oraya sığınıyormuş

   Sil
 4. Sık sık işlenmesi gereken bir konu. Caydırıcı cezalar olmadıkça çözümü çok zor. Tutuk evlerinde de büyük koğuşlarında kalan çocuk mahkumlar olduğu söylenir.
  Ülkemizde çocuklarla ilgili yapılması gereken ne çök iş var.

  YanıtlayınSil
 5. Bu ara damardan giriyorsun annegüncesi.Benim ağlayarak takip ettiğim konular.Mide bulandırıcı gerçekten.insallah kökleri kazınır.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ha birde Allah korumuyor.Çünkü 1.si bize aklı vermiş doğruyu şecelim diye.2.side imtihan dünyasındayız ve nereden sınava çekileceğimiz belli değil malesef.Allah dinsizliktende korusun.Herkes doğru ve tam anlamıyla ALLAH'a inansaydı zaten bunlar olmazdı.

   Sil
 6. Hayatı önem taşıyan bir konu ..akıllı olmak lazım şüpheci davranmak lazım bilinçlenmek lazım.Bu tür konuları özellikle anne bloglarına daha çok görmek istiyoruz lütfen az ya da.çok her anne bir küçük araştırma yapıp herkesin bilgi sahibi olmasına katkıda bulunsun.

  YanıtlayınSil
 7. Bunlar nasıl insanlar anlamak mümkün değil. Vicdanları yok.Anlık keyifleri için küçücük canların dünyalarını karartıyorlar. Mutlaka cezalandırılmalılar ve tedavi görmeliler.

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz