15 tatilde 15 etkinlik

           
         Haftaya  cuma günü karneler alınıyor, 15 günlük tatile girmiş olacağız. Havalar soğuk, dışarda yapacağımız aktivite çok sınırlı. Hatta kırşehirde çocuklarla bu mevsimde dışarda vakit geçirecek yer yok diyebiliriz. Elimizde değerlendireceğimiz 15 gün var. Kafamda çoktandır yapmak istediğim etkinlikler birikti. Kendime kabaca şöyle bir plan hazırladım.    
     
        Yarıyıl tatilinde ödev yok, egzersiz kitapları ile hem eğlenceli hem de çocukların zekasını geliştiren egzersizler yapabiliriz. Dikkat ve hafıza seti aldım çocuklara. özellikle Neva için, hem bilsem sınavlarına hazırlık hem de dikkatini arttıran set yarı yılda okuldan kopmamasını sağlayacak.
       ★ Bugüne kadar hiç denemediğimiz bir etkinlik yapalım
       ★ Okulda öğrendiği ingilizce kelimeleri pekiştirecek bir etkinlik yapalım
       ★ Arapça dua, sure ya da harfleri öğrenelim( Bunlardan biri)
       ★Kaan'ın renkleri öğreneceği etkinliklere ağırlık verelim.
         Benim ana planım bu. Etkinlikler bunun çevresinde dönecek. 15 günlük bir plan yaptık çocuklarla. Bu planda her güne iki etkinlik var benim kontrolümde olan. Sonrası ise onlar ne isterse....
        Etkinlikler gün değiştirebilir, gezegenler ile ilgili çalışmayı biraz uzun tutmayı düşünüyorum, her güne dua tekrarı ve hemen hemen her güne okulda öğrendikleri ingilizce kelime tekrarı plânladık.
          Ben bu etkinliğe tüm anne bloggerları bekliyorum. Benimle birlikte devam etmek isteyenler lütfen yorum yazın ve bloğunuzda paylaşın. Kocaman bir etkinlik kumbaramız olsun. Bakalım ortaya nasıl fikirler çıkacak.
        Sloganımız her güne bir etkinlik. İsteyen istediği kadar yapabilir elbette...
15 günlük plan
  
     
     
        
Share on Google Plus

anne güncesi

10 yorum:

 1. Benim pıtırcığım daha çok küçük.Bunların hiç birini gerçekleştiremem malesef 😃 ama çok güzel bir etkinlik olmuş.İlave olarak kitapta okutsanız harika olur.Bir de her güne sporla başlatın.Çocuklarımız sporun önemini eğlenerek ögrensinler 😃 Kağıtlara spor hareketleri yazıp çekiliş yaptırın.Hangileri gelirse onları yapsınlar 😃

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet spor iyi fikir. Kitap zaten her gün okuyorum. Bunların dışında var zaten kitap okumamız

   Sil
 2. Öğrendiklerinin pekiştirilmesi için çok güzel bir düşünce. Oytun bu sene de şu bat tatilinin 1 haftasında etüte devam edecek benim tam zamanlı çalışmamdan dolayı maalesef. Geri kalan bir haftayı da kıyamam dokunmayacağım. Sadece 3 kitap özeti şartımız var, onu gerçekleştireceğiz inşallah :)
  Kolay gelsin size, iyi tatiller şimdiden ♥

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu öğrencilere yazık ama ya. Çok ödev veriyorlar. Sistem de bunu gerektiriyor belki de. Oytun büyüdü artık o farklı şeyler ister kes yapıştır ona göre değil sanırım;)

   Sil
 3. Çok güzel bir program tebrik ediyorum gerçekten bu kaç yaş çocuklar için?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 5 ve 3 benimkiler. Biz yapabildiğimiz kadarını yapacağız artık. Kızım hepsine uyum sağlar oğlum da eşlik eder artık

   Sil
 4. Güncemm ne güzel etkinlikler bunlar :). Benimkiler büyüdüler artık kendi etkinliklerini kendileri yapıyorlar 😀. Yani Free takılıyorlar sana iyi eğlenceler güzel bir tatil geçirin inşallah 😀 Sevgilerimle ❤

  YanıtlayınSil
 5. bizim Masal kız bunlar için daha çok küçük ama mutlaka not alacağım güzel bir paylaşım olmuş. Blog keşifte buldum sizi bana da beklerim sevgiler...

  YanıtlayınSil
 6. Biz de her sene şubat tatili plânları yaparız. Zaman çok güzel geçiyor böylece. Hatta bu sene tatildeyiz diye yapamadık, eve döner dönmez kalan günler için liste yapalım dedik. İlk sırada enstrüman kursu bakmak ve bir konsere gitmek var. Arkadaşları gelecek birer gün. Eskiden yaptıklarımızı sömestir tatili fikirleri etiketimde bulabilirsin, belki fikir verecek birşeyler çıkar :)

  YanıtlayınSil
 7. Merhabalar.
  Buradaki paylaşımlara bakmadan doğrudan "Hakkımda" sayfanıza yöneldim ve orada üniversitede okuduğunuz bölüm ve eşinizle birlikte ne iş yaptığınızı sormuştum. Öğretmen olabileceğiniz aklıma geldi ama, yine de tereddüt ettim. Şimdi buradaki paylaşımlarınızdan anlıyorum ki siz bir öğretmensiniz. Size eğitim ve öğretimde önce sabır, daha sonra başarılar dilerim. Ben de yıllarca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde personel şefi olarak görev yapmıştım. Ama Kaman ilçesinde. Kırşehir'e sadece evrak işlerimiz için giderdik. Görev yeriniz merkez mi, kasaba mı, köy mü merak ettim doğrusu.

  Bir öğretmen olmamakla birlikte yıllarca eğitim ve öğretim kurumlarında çalıştığım için, öğretmenliğin ne demek olduğunu, en az bir öğretmen kadar iyi bilirim. İlk Kaman İmam-Hatip Lisesinde başlayan görevim 12 yıl sürdü. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçmiştim. Aşağı yukarı 18 yıldır, eğitim ve öğretim işlerinden uzağım. Bu zaman dilimi içinde neler değişti neler...
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun. Eşinize de sevgi ve saygılarımı iletin lütfen.

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz