Çocuk Sırrı

       
 
         Çocuklarla ilgili neye çok sevinsem, sevindiği şey hemen bozuluyor. Acaba çok dillendirip anlatınca büyüsü mü bozuluyor?
          Ne zaman bir şeyler yoluna girse, biz bir adım kaydetsek olumlu anlamda, ertesi gün ket vuruyor, geri gidiyoruz sanki. Benim mi nazarım değiyor ya da annemin dediği gibi gerçekten çocukların bir sırrı var, her yerde her şeyden bahsedince sırrı kayboluyor.
        Neva'nın  havalar ısınmaya başlayınca iştahı arttı.  Ama öyle böyle değil. Sürekli bir şeyler yemek istiyor, tabağını mızmızlanmadan bitiriyor, günde dört öğün bankoydu. Bu dünyada bir anne için en güzel haber çocuğunun yemek yemesi , doyduğunu bilmesidir herhalde. Benim mutluluğumu da tahmin edebilirsiniz sanırım. Tabi bir kaç arkadaşımla paylaştım bu konuyu, " Neva' nın iştahı çok iyi, önüne geleni yiyor..." Sen misin söyleyen, çocuk bir haftadır yemekleri nazlanarak yiyor. Eski haline geri döndü sayılır. Dedim ya neden bahsetsem, sağda solda anlatsam onun büyüsü bozuluyor. Aynı şekilde Kaan'ın tuvalet işini nihayet hallettik. Tam 4 hafta sürdü, ama oğluşum başardı. Onu da kendimi de ( sabrımdan dolayı;)) kutluyorum bu konuda. Bunu da bir kaç yerde söyledim hooop çocuk kaçırmaya başladı.
        Dönemsel çocukların iştahı açılır kapanır, uykusu düzene girer bozulur, bunlar olur biliyorum. Ama gerçekten çocukların bir sırrı mı var, çok anlatmamak mı gerekiyor acaba, bu işin büyüsü konuşunca mı bozuluyor acaba? Bunu çok kez yaşadım yine de konuşmaya devam ediyorum:)) O yüzden tuvalet eğitimi başarı hikayemizi anlatmayacağım!!!  Yapabilir miyim ki ya, paylaşmak için can atıyorum. Çünkü çok şey yaşadık ama başardık. Uzun bir yazı olacak, hiç bir detayını atlamak istemiyorum. Bu yüzden taslak halinde duruyor bloğumda. Böyle yazılar da ilham veriyor biliyorum- hayır bu çocuk öğrenemeyecek dediğim de bu tip  yazıları okuyup çok motive oldum çünkü- en kısa zamanda başarı hikayemizi sizlerle paylaşacağım. Bir maşallahınızı alayım şimdiden;)
         Siz de çocuklarınızla ilgili olumlu şeyleri anlatınca, çocuk sırrının kaybolduğunu mu düşünüyorsunuz. Adına nazar mı deriz, kötü enerji mi deriz, çocuktur olur mu deriz bilmiyorum ama çocukların bir sırrı var, bu sırrı çok açmamak lazım onu biliyorum. Bir de blog yazıyor bunu söyleyen kadın:))) Neyse siz yabancı değilsiniz dostlar:)))))))
       
Share on Google Plus

anne güncesi

13 yorum:

 1. Her annenin başına geliyor bence bu :)) daha yenilerde ayy kendi yatağın da yatıyor artık dedim daha o gece bıraktı odasında uyumayı :)) aa bloglarımız ayrı buradan nazar değmez ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Di mi gülşahcım hepimiz yaşıyoruz. En çok da çocuklarla ilgili konular da. Demek senin cadının yatağını ayırdınız. Şimdiler de biz de ayırmayı düşünüyoruz.

   Sil
 2. Bana da hep olur. Aa ne güzel epeydir hastalanmadılar derim. Hop ertesi gün hastalanırlar. Aklıma gelir gelmez savuşturup düşünmemeye çalışıyorum ama :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya en çok da hastalık konusunda oluyor. Acaba biz mi nazar değdiriyoruz. Ben de öyle düşününce aman sus diyorum kendime, düşünmemeye çalışıyorum

   Sil
 3. bazı kotu enerjili insanlara denk geliyoruz bence aynisi bende de oluyor sırf cocuklar icin gecerli de bence iyi birsey paylasinca hoopp terse donuyor hayat

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kem gözlerden korusun Allah. Ben kendimde de yaşıyorum. Ama şu dilimi tutamıyorum iyi bir şey olunca hemen herkesle paylaşıyorum.

   Sil
 4. Anne güncesi :) Benim çocuğum olmadığı için o anlamda çok yorum yapamayacağım ama bende ne zaman güzel bi şey yaşasam anlatsam hoopp tersine döner.. Annem de anlatma nazar değdiriyosun der :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet gözdem ya bizlere de oluyor. Nazara zaten inanıyorum. Hele ki bazı insanların gözünden bile belli oluyor

   Sil
 5. Nazar hak, hurafe değil ve bir sürü türü var. Bazı şeyleri söylememek ya da geciktirmek gerekir. Büyükler öyle söyler, bir de çocukların daha hassas oluyor manevi tarafları da. Allah korusun, bazı şeyler sır olarak kalsın biraz da insanlar yavaş yavaş keşfetsin. Dualarımız hepimizin evlatlarına. Sevgiler,mutlu ve huzurlu bayramlar...

  YanıtlayınSil
 6. Bende de öyle güncemiz –çocuğum yok ama genel benim ki-, neye heveslensem neye iyi desem, tılsımı kaçıyor, dillendirmek iyi değil ben onu anladım =)))
  Anaaaammm, nazara gelmişler Neva ve Kaan yapma, anlatma gücemiz annemiz =((

  YanıtlayınSil
 7. İşte blog dünyasında özellikle korktuğum konulardan biri..Tüm iyi niyet ve samimiyetinle paylaşsan bile terslik oluyor hem de hemen hemen aynı gün. .çok geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
 8. İşte blog dünyasında özellikle korktuğum konulardan biri..Tüm iyi niyet ve samimiyetinle paylaşsan bile terslik oluyor hem de hemen hemen aynı gün. .çok geçmiş olsun.

  YanıtlayınSil
 9. Bence büyüsü bozuluyor biraz gizli kalsın :)

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz