Yeni Şapkalarımız (+3 yaş etkinlik)

         


          Yaz gelmiyor, yağmur bitmiyor derken havalar ısınmaya başladı. Kaan uyurken biz de Neva ile birlikte tam da sıcak havalara uygun, güzel bir etkinlik yaptık.
           Geçen sene Neva için internetten tavsiye üzerine aldığım bir yayınevinin dergi seti var evimizde. Toplam 96 dergi bulunuyor içinde. Biz 1 yılda 40 tanesini yaptık ancak. Bu setin çocuklar için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Değişik aktivite ve etkinlik var içinde.
         Bugün Kaan uyuyunca Neva ile bu dergiyi yapmak istedik. Her dergide ebeveyn ve çocuğun birlikte yaptığı bir bölüm var. Bu sayıda da çocuklar için şapka yapıyorsunuz kağıttan. İçinde kalıp var. Neva kesti, ben de küçük ayrıntıları tamamladım. Çok tatlı bir şapka çıktı ortaya. Sadece bir şapka vardı. Biz de kendimiz Kaan için yeni ve tamamen orjinal bir şapka daha yaptık. Yapımı çok kolay, görüntüsü de çok şirin olduğu için sizinle de paylaşmak istedim. Ölçülerini birebir yazdım. Umarım yeterince açık olmuştur.
        Şapkalarla ilk siftahımızı parkta yaptık. Bu arada parka ördekleri de götürdük. Biz nereye, ördekler oraya. Neva diyor ki "Anne yazık onlara, evde sıkılırlar." :))) Ördeklerimizi biliyorsunuz, bilmeyenler için konuyla ilgili gazi burada
        Neyse şimdi şapka yapımını resimlerle ayrıntılı paylaşıyorum. Kolay gelsin size....
     

       Fon kartona bu şekilde kalıp çizdim ve arkasına renkli a4 kağıdı yapıştırdım. 2 kat kağıt olunca daha güzel duruyor şapka. Sonra kestik. 
       
     Yandaki işaretli yerden kesip, yan kanatları arka kısımdaki çizili yerden geçiriyorsunuz.

Neva kardeşinin şapkasını kendi süsledi.

"Canım kardeşimin şapkası da güzel olsun" diyor. Ben bu kızın merhamet dolu kalbini çok seviyorum, çok şanslı bir anneyim....Share on Google Plus

anne güncesi

12 yorum:

 1. ellerinize sağlık çok güzel olmuş :)

  YanıtlayınSil
 2. Maşallah Neva ya kardeşini düşünüp, onun için şapkasini süslenmiş. Inşallah aralarındaki ilişki hep bu şekilde saf ve çıkarsınız olur.
  Sapkanizda çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. ;)

  YanıtlayınSil
 3. Neva, tatlı şey.Demek onlar evde sıkılırlar diyor.Çocuklar ne kadar masumlar.Ördekler onları nasıl mutlu etmiş.Elerinize sağlık anne kız.Ben de çocuklarımla oyunlar oynardım.Oyun hamurundan onlara masa, sandalye, tabak, çanak yapıp, sonra da yemek yapardık.Onların mutluluğu bizi nasıl sevindirir değil mi:) Sevgilerimle canım :)

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba,

  bu etkinlik çok hoşuma gitti. Ayrıca o bahsettiğin Dergi Seti nedir ve hala temin edilebilir mi? Bilegileri alabilirsem çok memnun olurum :))

  Sevgiler <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Boyut yayın grubunun okul öncesi seti canım. Çok güzel bir set. Netten bakabilirsin

   Sil
 5. Maşallah sizlere .... Allah mutluluğunuzu ve birlikteliğinizi daim etsin ...
  Boyut Yayın Grubu nun bir dergi seti vardı bana onu anımsattı ...
  Keyfiniz bol olsun

  YanıtlayınSil
 6. Ellerinize sağlık. Maasallah kardeşini de düşünürmüş ;) sokakta artık kendi el yapımı şapkalarıyla korunurlar Güneş'ten

  YanıtlayınSil
 7. Ama çok güzel olmuş :)elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 8. Ama çok güzel olmuş :)elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 9. Ama çok güzel olmuş :)elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 10. Anne Güncesi, Neva her zaman ki gibi çok şeker kardeşinin şapkasını da süslermiş :) Ne güzel dergi setiymiş öyle. Anne ve çocuklar için eğlenceli dakikalar geçirmek için ideal :)

  YanıtlayınSil
 11. Kaybettiğimiz şapkaların sayısını hatırlamıyorum artik:)) Bu pratik sapkalardan yapıp kullanmaya baslamaliyiz:)

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz