12+ ay çocuk kitabımız( hayvanları tanıyoruz)

     

      Kaan uzun zamandır Nevaya aldığımız kitaplarla idare ediyor. Bilirsiniz ya işte meyveleri öğrenelim, hayvanlar alemi, taşıtlar v.s....İlk bebeklik kitapları.
       Artık bunlardan sıkılmış olacak ki bu aralar eline hangi kitap geçtiyse bak bak...demeye başladı. Gazete dergi ne gördüyse :
-Anne otu...Anne ogu diyor.
       İkinci çocukların makus talihidir ya ablalarının/ abilerinin kıyafetleriyle ,oyuncaklarıyla büyümek... Kaan'a bir kaç araba dışında ne oyuncak ne de kitap aldık.Cinsiyetleri farklı olduğundan kıyafet paylaşımı çok olmadı. Pembe zıbın ve içten giydirdiğim pembe taytları saymazsak:)

Erkek çocuklarının kitaplara yaklaşımı kızlardan daha farklı oluyor. Hem okumak, hem de yırtmak arasında değişik bir duygu olsa gerek:)) Sayfaları çevirişi bile pek bir haşin oğlumun. Erkek adam, ağır abi tabi:)
        Ona hayvanları tanıtan yeni, değişik bir kitap aldım. Kitapta tam yüz hayvan var ve hayvanları da evcil hayvanlar, denizde yaşayanlar, çiftlik hayvanları gibi sınınflandırmışlar. Her sayfada hayvanlara ait bir uzuv verilmiş ve bu uzuvlar açılıp kapanan kartçıkların üstüne çizilmiş. Resmi inceledikten sonra açılan kartların üstünde ki parçayı bakıp hangi hayvana ait olduğunu tahmin ediyor. Bildiğin de suratındaki kendiyle gurur duyan bakışını tahmin etmek zor olmasa gerek.
        Bu kitap hem küçük hem de büyük çocuklara hitap ediyor. Neva da çok sevdi. O biraz daha bilinçli olduğundan tadını daha çok çıkardı diyebilirim. Açılan kartların altındaki çoğu hayvanı tanıyor. Hatta balıkların türlerine kadar aklında kalmış. Bu sayede Neva'yla da hayvanlar alemine dair güzel bir tekrar yapmış olduk.
     Bu aralar ikisinin de elinden düşmüyor bu kitap. Tabi kitap için ilk kavgamızı yaptık bile. Tek temennim kitabın bir zarar görmeden biraz daha bizimle kalması....
     
Share on Google Plus

anne güncesi

4 yorum:

  1. Çok iyi olmuş. Minicikken kitaplara alışsın :) Allah bağışlasın

    YanıtlayınSil
  2. çok gülücüklü okudum :)

    YanıtlayınSil
  3. Çok tatlılarrrr , hayatta en güzel. Kavga çocukken kardeşle edilen masum kavgalar . Gerçi konuyla alakasızmı oldu ne :)

    YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz