KARDEŞ KISKANÇLIĞI...ilk günler

     
       Kardeş kardeş dedik geldi iste kardeş....
       Evde bir heyecan, Neva'nın gözlerinde şaşkınlık....
       -Kucağına almak ister misin kardeşini
       -.....
       -Sen dokununca sustu bak.
       -Parka gidelim artik!
       Ne olacak nasıl yapacağım şimdi ben hiç alışamayacak mi?  Ne düşünüyor, neler geçiyor aklından. Kardeşini kıskanıyor mu?
     Ev kalabalık. Kuzeni var onunla oynuyor bazen. Babası hep kizimin yaninda. Havalar sıcak, bol bol geziyorlar. Eve geldiklerinde oğlumu emzirip veriyorum birine. Nevayla bir şeyler yapmaya çalışıyorum.  Dikişlerim daha iyileşmedi, ağır kaldırmamam lazım. Kızıma kıyamıyorum. Kucağıma almasam haksızlık edecekmişim gibi geliyor. çÇünkü oğlum hep kucağımda. Bazen bakıyorum gözlerine uzun uzun...Henüz çok küçük yanlış mi yaptık bu kadar erken kardeş düşünmekle diyorum. Uykusuzum, yorgunum, kafam karışık....
      Kardeşini kıskanıyor mu? Hic çaktırmıyor sanki. Ya da ev kalabalık, henüz başbaşa kalmadık farkında değil. Tuvalete sadece benimle gidiyor. Halasını, babasını istemiyor.
       Oğlum hic doymuyor,  hep emmek istiyor inadına. Halbuki böyle düşünmemiştim. Emzirecektim, uyuyacaktı...Ben de kızımla vakit geçirecektim.
       Evdekilerin gitmesini hic istemiyorum. Neva'nın yalnız kalmasını istemiyorum. Offff!  bu oğlan da ne fena...Ne doyuyor ne uyuyor.
       Her gün kardeş kıskançlığı ile ilgili yazılar okuyorum. önceden okuduklarımı düşünüyorum.
       Kızım, benim minik papatyam...seni çok seviyorum. Kardeşin senin yerini almadı. Sen bitanemsin. Bu günler geçecek seninle daha çok vakit geçireceğim. Her şey yoluna girecek. Dördümüz çok mutlu olacağız....
      Kardeşi doğunca ilk 20 günümüz böyleydi. Sonrasını anlatacağım yine kardeş kıskançlığıyla nasıl başa çıktığımızı. Evde başbaşa kaldığımız da neler yaptığımızı......

   


Share on Google Plus

anne güncesi

9 yorum:

 1. Hepsi geçecek yeri gelecek kavga da edecekler , yeri gelecek size karşı birbirlerini koruyacaklar...
  Benim iki çocuğum yok henüz bir adet :) Ama Allah nasip ederse ikinci bebeği çok istiyorum son zamanlarda...Bol bol yazın , rahatlayın... Hep okuyorum inanın zaman çok çabuk geçiyor hayat iki çocuklu annelere gün geçtikçe güzelleşiyormuş :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklisiniz. Bunlar geçen yıl yaşadıklarım.simdiler de daha iyiyiz. İnşallah sizin de olur anne sevgisi çocuk sayisi arttikca artıyor sanki;)

   Sil
  2. Evet haklisiniz. Bunlar geçen yıl yaşadıklarım.simdiler de daha iyiyiz. İnşallah sizin de olur anne sevgisi çocuk sayisi arttikca artıyor sanki;)

   Sil
 2. Ne kadar güzel yazmışsınız çok duygulandım. Çocuklarınız çok şanslı. Bu arada gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün. Acılarını göstermesin inşallah

  YanıtlayınSil
 3. Merhaba,

  Sağlıkla, mutlulukla büyüsünler :) Kolaylıklar diliyorum.

  Renkli günler!

  YanıtlayınSil
 4. Merhabalar, benimde iki kızım var.Aralarında 5 yaş olmasına rağmen, ilk doğduğunda ablası çok kıskanmıştı.Bizde zor günler yaşamıştık.Yazınızı okuyunca aklıma geldi.Sağlıkla, mutlulukla büyüsün yavrularınız.Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 5. hangimiz yapmadık ki en güzel kıskançlıklar aslında

  YanıtlayınSil
 6. anne güncesi, iyi bir hafta dileklerimle.Yaşadıkların beni üzdü. Doktorun yeterli ve açıklayıcı bilgi vermemesi ise düşündürdü.Geçmiş olsun.Allah başka dert, keder vermesin yavrum.

  YanıtlayınSil

Gmail hesabınız olmasa bile yorumlama biçiminde: ADSIZ seçeneğini seçerek yorum yapabilirsiniz